8

Slabašna večer za playoff standarde, Wizardsi se nisu ni pojavili, Spursi jesu, ali samo da bi nastavili mučiti naše oči i razum, a jedino je u pobjedi Raptorsa bilo neke ljepote, barem taktičke ako već ne u izvedbi. I da, Warriorsi su opet odradili posao, tu je bilo nešto vatrometa koji je spasio noć/jutro.

WIZARDS @ HAWKS

Dobra pljuska Wizardsima, čisto da se malo spuste na zemlju jer ako su mislili dobiti playoff seriju bez da se oznoje, pa krivo su mislili. Ovdje je sve riješeno već na startu, a vjerojatno i prije utakmice u koju je Atlanta ušla maksimalno napaljena, dok su gosti valjda mislili da je dovoljno pojaviti se. Kod Washingtona ne čudi toliko što su u obrani kasnili na svakoj reakciji jer u obrani inače imaju problema, čudi što su u napadu igrali bez imalo volje za nadigravanjem ili nametanjem ritma, posebice Wall. Možda je Brooksova ideja bila malo ga odmoriti i pokušati igrati kroz postavljene napade, međutim što god bio razlog, nije funkcioniralo. Dijelom jer su ti napadi bili bez veze i gotovo da nisu radili nikakav pritisak na obranu Hawksa – Wizardsi su uglavnom igrali kroz 1-4 setove, pokušali su otvoriti Portera ili Beala kroz blokove u catch & shoot situacijama i to na poludistanci. Prvi ozbiljniji visoki pick & roll odigrali su tek nakon 8 minuta kada su već bili u rupi od 18 poena (na koliko će i ostati nakon prvih 12 minuta).

Uglavnom, nisu ni pokušavali napasti sredinu, igrali su pretpotopnu košarku (u prvoj četvrtini uzeli čak 13 šuteva s poludistance, zabili tek 5), birajući upravo opcije koje obrane žele i koje su im Hawksi, nakrcani u reket te fokusirani na branjenje lopte i zatvaranje perimetra, ostavljali. I onda su na svim tim pokušajima uglavnom bili kratki. Scott Brooks Experience.

Dok je Washington razmišljao o svom planu igre, Atlanta je pak samo trpala. Nisu mogli promašiti skok-šut (tri trice u uvodne tri minute), u trenu su otišli na +10, Wizardsi su odmah počeli mahati rukama i tražiti krivce među sobom za loše rotacije, a sve skupa je uskoro rezultiralo i otvorenim reketom. Uglavnom, ubacili su 38 poena u četvrtini, šut 65%, svi su radili što su htjeli, ali ključni čovjek je ipak bio Schroeder. Uz to što je šetao po sredini kako je htio, odradio je i solidnu obranu na Wallu, uopće izuzetno fokusiran u oba smjera. Iako je teško reći obzirom na izdanje Wizardsa koliko je to njegova zasluga, a koliko je sve stvar konteksta.

Utakmica je tako gotovo već na početku, jasno da ako Wizardsi ne mogu dobiti bitku startnih postava i ako Schroeder izgleda kao all-star pored Walla, klupe nemaju što tražiti na parketu. Doduše, klupe su barem odradile posao i nisu dozvolile upadanje u veći minus, Wall se probudio u svojoj šihti s rezervama, a Brooks je na početku druge uz Beala i Morrisa na parket poslao čak i Portera u nadi da se utakmica može preokrenuti. Međutim, minus se nije topio bez obzira na postavu, na poluvrijeme se ide također s -18, a zanimljivo isti rezultat je i na kraju utakmice (još jedan pokušaj imali su Wizardsi na startu treće, nešto aktivnija igra u napadu dovela ih je do -13, ali s ovakvom obranom pogledima bolje se nije moglo – ulaskom Jenningsa i Bogdanovića domaćini prednost odvode preko 20 i tu je večeri kraj).

Ako ništa drugo, za očekivati je da ovakva pljuska barem da materijala Brooksu za motivirati momčad pred sljedeću utakmicu u kojoj možda budemo gledali playoff košarku.

RAPTORS @ BUCKS

Raptorsi opet rade ono što je potrebno, s tim da bi ove promjene na strukturnoj bazi trebale imati veći utjecaj na seriju od onih stilskih do sada. Naime, odlučuju se ostaviti Valanciunasa na klupi i startati s Powellom kako bi Ibaka imao više slobode protiv Makera (Snell ih je uništavao do sada iz spot-upa) i kako bi imali čovjeka koji može malo smetati Middletonu (plus, Jonas tako može svoje minute odraditi protiv Monroea u jedinom matchupu u kojemo je od itekakve koristi momčadi). Očekivao bi se Tucker, ali ovo je vjerojatno i bolja odluka, svaka čast, Powell je dobio premalo prilike, a znamo još iz prošlogodišnjeg playoffa da ima 3&D igru za ovakve utakmice – ako upali, Raptorsi su dobili čovjeka u rotaciji na bokovima koji je neophodan u ovoj seriji jer onda konačno mogu prestati jahati Josepha i posebice one grozne postave s njim uz Lowrya i DeRozana. I da, dobrim dijelom je upalilo.

Uglavnom, dva pozitivna pomaka koja su ovim dobili su sposobnost preuzimanja u obrani koja startnoj postavi Bucksa oduzima dobar dio otvorenih šuteva za tri (samo 5-21 sinoć s perimetra), odnosno više prostora u napadu. Jasno, ovo su Raptorsi tako da tu nije bilo nikakve spektakularne akcije, ali u 5 vani formaciji barem su Lowry i DeRozan mogli napasti iz driblinga 1 na 1 i nešto kreirati. Uglavnom sebi šut, jer povratne čak ni ovako nije imao tko spremati (Toronto također mizernih 5-22 s perimetra). Dugonje Bucksa čak i protiv ovakvog rasporeda bile su dovoljno sposobne stizati zatvoriti šutere, ali dovoljno često bi im se dogodilo da pojma nemaju tko je na kome i to je upravo Powell vrhunski iskoristio za tri itekako bitne trice iz kornera. Giannis ga je prečesto ostavljao samog kako bi pomogao u sredini i ovo je nešto što će Bucksi morati popraviti do iduće utakmice.

Raptorsi su tako živnuli, ako se može tako nešto reći za momčad koja ubaci 87 poena u NBA utakmici, svakako su bolje izgledali DeRozan i posebice Lowry (koji je konačno izgledao kao Lowry) i barem im se napad kotrljao od početka do kraja. Druga postava očekivano se tako vrtila oko dvoboja Valanciunasa s Monroeom, DeRozan je vodio prvu šihtu, Lowry drugu, s tim da je novost ta što je Joseph čak i ovdje prepustio dobar dio minuta Wrightu (Joseph je igrao ovu prvu šihtu s DeRozanom, Wright drugu s Lowryem). Ni Wright nije pouzdan šuter, ali defanzivno svakako daje više opcija protiv ovako atletskog protivnika (Joseph i Lowry su rupe ako namjeravate često preuzimati i ostavljati ih na višim igračima). Casey je usput dodatno srezao minute Carrollu i Pattersonu, Powell je predobro reagirao i nije bilo razloga dirati ga, a uz to Tucker je ionako na parketu u završnicama.

Što se samog tijeka tekme tiče, Raptorsi ključni posao rade sredinom treće kada Lowry i Powell igraju najbolje minute, odlično koriste prostor koji im ostavlja obrana Bucksa i zabijaju tri trice te stvaraju +9 kojih će Toronto braniti do kraja. Ovdje je plan Raptorsa malo nagrižen, ne nečim što bi poduzeli Bucksi, već Ibakinim penalima – Casey mora ranije staviti u igru Valanciunasa, što znači da mu onda mora dati i nešto odmora na startu četvrte. Međutim, ovo nije izbacilo Raptorse iz ritma, iz jednostavnog razloga što je protivnik bezidejan. Najbolje čega se Kidd sjetio bilo je držati Monroea na parketu cijelu zadnju, bilo je malih problema u skoku dok je Valanciunas odmarao i Monroe je spustio minus na 6 poena, ali čim se centar Raptorsa vratio u igru stvari dolaze pod kontrolu, Bucksi novom tricom Powella odlaze opet na +10 i to je u ovakvoj utakmici znak da je kraj (problem za Buckse zbog kojega Monroe nije rješenje – s njim u obrani prelako je kreirati mismatch i pronaći prostora za dobar šut).

Ispada da je svaka trica bila ključna i stvarno je, bilo ih je toliko malo da su radile ogromnu razliku. Toronto je usporio utakmicu koliko je to bilo moguće, prvenstveno oduzimanjem tranzicije Bucksima gdje nisu ni pokušavali ići na napadački skok već su se odmah vraćali kako bi protivnika dočekala postavljena obrana. Time su dobrim dijelom ostavili Giannisa bez prostora za manevar, odigrao je lošu utakmicu i to u oba smjera i jasno da s njegovim ovakvim izdanjem šanse Bucksa nisu postojale.

Što očekivati dalje? Pa, Toronto bi svakako doma trebao dobiti bolju šutersku podršku od sporednih opcija, posebice bi Ibaka mogao bolje izvući Makera iz sredine. Ako zabiju više trica, onda bi ovaj plan mogao biti dovoljan za uzeti seriju. S tim da Bucksi nisu gotovi, daleko od toga. Ovdje su očito bili zbunjeni promjenama i imaju više nego dovoljno prostora za prilagodbu. Obzirom da ne mogu tek tako zamijeniti Monroea i Makera u rotaciji jer Monroe ozbiljno kompromitira obranu, možda mogu razmisliti o micanju Makera i korištenju Giannisa kao petice. Nemaju baš dubinu kao Toronto da bi ovo izveli bez problema, ali to bi moglo pomoći protiv smallball petorke Raptorsa. Najvažnije za njih je ipak da podignu ritam, pokušaju što više igrati kroz tranziciju i dobiju bolju partiju od Giannisa kojega mogu razigrati s više pick & rolla i više motion akcije na visokom postu. Slično vrijedi i za Middletona, statične izolacije ili post-upovi su baš ono što Toronto želi.

SPURS @ GRIZZLIES

Dedmon se razbolio (ili se Pop razbolio od njegove igre u ovoj seriji) tako da Spursi startaju s Leeom iako ni Leeu valjda nije jasno zašto. Pop valjda ne želi dirati u ustaljeni ritam momčadi, ali ako ti se već nudi matchup s Randolphom i Gasolom na drugoj strani, a Aldridge i tvoj Gasol su već više puta pokazali da ga mogu dobiti, čemu mudrovanje? Ponekad su ona očita rješenja ona najbolja.

Na startu se Lee odlično gura s Randolphom tako da problema nema, Spursi se prvi odvajaju jer jednostavno imaju više oružja u napadu, a problem visokog manjka u rotaciji pokušavaju riješiti tako što Gasol igra malo s Aldridgeom, malo s Leeom. Samo, Conley i Gasol su raspoloženi, što Fizdale koristi na zanimljiv način novim mijenjanjem rotacije – umjesto da jedan ide na klupu kao što je običaj u ovim trenutcima, ostavlja ih zajedno protiv Gasola i Millsa koji nisu u stanju braniti pick & roll ni na treningu, kamoli protiv ovakvih doktora kojima još pomaže činjenica da Lee ne može pokriti i Greena u korneru i stići pomoći u sredini. I samo tako, Memphis je opet u egalu.

Sad je red na Memphis da se odvoje, na startu druge na parketu nema Leonarda, tako da Conley i Z-Bo kontroliraju utakmicu, a isto se nastavlja i povratkom Gasola koji u Greenu i Ennisu ima dovoljno podrške da izdrži dok se Conley odmara. Pop konačno razbija monotoniju ubacivanjem Bertansa. Ovakav potez je nužan ako malo misle raširiti reket za Leonarda koji doslovno nosi svaki napad i čim zabija malo slabije kao u ovom periodu Spursi upadaju u probleme. Naravno, dovoljno je da Bertans zezne jednu rotaciju i izgubi pojam o tome gdje je Green i Pop ga odmah vadi van iz igre.

Slabašna igra Spursa nastavlja se i nakon poluvremena, Conley je već ozbiljno vruć i oslobađa se Greena kad god poželi, što obranu Spursa stavlja na muke. A napad im je negledljiv, samo Kawhi, Kawhi, Kawhi. Koji uz to igra sve slabije kako večer odmiče (tako je barem izgledalo u ovom trenutku), više su i Grizliji skužili svaki kut iz kojega napada i da samo trebaju nakrcati tijela u sredinu kad prođe pored Ennisa. Uglavnom, ovdje se ništa nije događalo, Memphis je imao utakmicu gdje je želi, u egalu i na malom broju okretaja uz neizbježno rudaranje za poene, a Spursi nisu znali kako bi se izvukli iz ovog stiska. Ništa ni ne pokušavaju, tako da čak i Fiz odustaje od ostavljanja Gasola i Conleya zajedno, bira jednostavno staviti postavu za početak četvrte malo ranije na parket.

Memphis opet odlazi po prednost dok nema Leonarda na parketu (suludih -20 bez njega u akciji dovoljno govori što su Spursi pokazali sinoć kao momčad) tako da Kawhi mora upaliti motore da Spursi izađu iz minusa. Samo, šteta je već napravljena i Memphis ima utakmicu tamo gdje je želi – izgurali su 43 minute, sada u zadnjih 5 mogu na parketu imati najbolje ljude i pokušati dobiti utakmicu kroz ples Conleya i Gasola. Uz njih su Ennis koji tjera Leonarda da radi za poene, Carter kao najbolja spot-up opcija i solidan sistemski defanzivac, te Green umjesto Z-Boa jer da bi Conley i Gasol optimalno funkcionirali treba im što je moguće više prostora.

Pop na drugoj strani lovi u mutnom, mrtvog Greena mijenja Simmonsom u kojega valjda vjeruje još manje, a toliko je očajan da konačno daje poštene minute Bertansu radije nego beskorisnom Leeu ili Gasolu koji protiv Greena ionako samo smetaju u obrani. Čak i ovakvi Spursi imaju šansu dobiti utakmicu jer Kawhi stavlja dvije trice kada je najvažnije (zabio je 16 poena u 9 minuta koliko je igrao u zadnjoj četvrtini), utakmica je u egalu, a onda Fiz opet donosi prednost momčadi – baca na parket Randolpha kojega Bertans ne može čuvati 1 na 1 i Pop, umjesto da ovo iskoristi jer niti Z-Bo može čuvati Bertansa na drugoj strani niti će Memphis imati ikakve koristi od njegovih post-up akcija dok Leonard ovako igra, vadi stretch četvorku i uvodi Leea koji je što točno u današnjoj košarci, back-up petica koja ne čuva obruč? Svašta.

Leonard na sve načine pokušava dobiti utakmicu, uz to što igra 1 na 5 u napadu čuva i Conleya, ali što vrijedi kada je okružen zombijima – zadnji napad Memphisa iz nekog razloga preuzimaju (nemam pojma čija je ovo odluka, da li klupe ili je Parker svojevoljno preuzao Conleya, ali obzirom da Kawhi nema nikakvih problema u ovim situacijama i da Daniels nije ni postavio pošteni blok stvarno nije bilo razloga da Leonard ne isprati akciju do kraja), što Conleyu daje šansu zabiti preko Parkera i odvesti utakmicu u produžetak.

Kawhi i ovdje radi sve moguće da spasi utakmicu, zabija novih 8 poena (43 ukupno), ali što to vrijedi. Gasol rješava Aldridgea 1 na 1 za pobjedu, ali to nije problem, Aldridgeova obrana na Gasolu je jedan od rijetkih aspekata igre Spursa koji je funkcionirao u ovoj utakmici. Problem je beskrvnost u oba smjera, kada vidiš ovakvu partiju Spursa, a igrali su ovako pred kraj sezone, pitaš se kako je moguće da ovakav roster može imati najbolju obranu lige. Uz to ova igra bez stretch i smallball postava je smiješna, neka druga momčad bi ih obzirom na formu već pomela (nije čudo da je Bertans sinoć imao +13 u mizernih 9 minuta i da je najbolja postava koju su sinoć uopće poslali na parket uključivala njega). To govori nešto i o tome koliko slab posao radi njihov stručni štab (preuzimanja na picku protiv Memphisa stvarno nisu potrebna, Grizliji su to sjajno koristili u završnici).

Jer, može se Pop ljutiti koliko hoće, vikati i mijenjati petorke, može i zaraziti Dedmona virusom kako ne bi mogao igrati. Vatru na ovom rosteru time nećeš rasplamsati jer je jednostavno nema. Ono što možeš je na ljeto osvježiti ga, a do tada daj malo miksaj i pokušaj stvoriti poneki mismatch umjesto da igraš srednjoškolsku košarku i usput dozvoljavaš rookie treneru da te izbaci iz takta baš svaki put. Ako se želiš provući kroz ovu rundu. Ako ne želiš, onda nastavi kao i do sada i nadaj se da će te Leonard izvući u Westbrook stilu.

WARRIORS @ BLAZERS

Odigrali su Blazersi sjajno, vjerojatno su prezentirali trenutni plafon. Dobili su Nurkića nazad i ovaj je na jednoj nozi (a očito je da ima problema s trčanjem, uz to što je izvan forme doslovno se ne može osloniti na jednu nogu) donio kvalitetne minute na petici sposobnošću da uzme prostor u reketu i promijeni stranu u napadu. Dakle, makli su Leonarda iz rotacije što je ogroman plus. Dobili su odlične partije od Turnera i Aminua – ubacili su tu i tamo skok-šut, odradili posao kao kreatori, uglavnom donijeli su energiju i kreativnost u spot-up situacije kad već nisu pouzdanu tricašku paljbu. I, naravno, dobili su odlične partije od Lillarda i McColluma koji su opet trčali na sve strane i ubacivali gomilu trica. Da, uz sve ovo i Vonleh je imao izuzetan smetlarski učinak, zabio je sve što je trebalo na obruču i pri tome skupio gomilu skokova u napadu.

I svemu ovome usprkos nisu uspjeli. Warriorsi čak nisu ni ubacivali u neku posebnu brzinu, igrali su manje-više cijelu večer koliko je trebalo, Steph je držao priključak, a onda su povećani intenzitet u obrani, limiti Portlanda i par šuterskih bravura Klaya i Stepha odradile ostalo.

Portland je vodio 30 minuta, manje-više istim načinom. McCollum je kretanjem bez lopte radio ogroman pritisak na obranu Warriorsa koja u trećoj brzini nije stizala sve zatvoriti, Lillard je zabijao kada je trebalo i Blazersi su doslovno vodili od 7 do 13 razlike cijelo prvo poluvrijeme (bekovski par im je tricu gađao 7-11, ubacili su 39 poena u prve 24 minute). U nastavku se primjećuje tendencija Warriorsa da igraju agresivnije na loptu, što otvara prostora za Aminua i Turnera kojega ovi u početku sjajno koriste te čak zabijaju i po tricu svaki tako da Blazersi ne samo da održavaju prednost već je odvode i do +17.

Međutim, upornost Warriorsa se isplatila, bekovi Portlanda su ipak usporeni, Turner i Aminu uskoro počinju izgledati kao Turner i Aminu te ne donose uvijek najbolje odluke, a onda i Klay upada u seriju – ubacuje 3 trice kojima pokreće 15-1 seriju krajem treće četvrtine i Warriorsi su u egalu bez da su se pošteno oznojili. Inače, treba reći da je utakmicu uz Duranta propustio i Kerr tako da ju je vodio Mike Brown. Koji ovdje ostavlja na parketu udarne igrače cijelu četvrtinu (Draymond, Steph i Klay igraju 12 minuta u komadu, od čega samo 3 s Draymondom na petici) svjestan da je ovo trenutak u kojem će ili poginuti ili se izvući. I dogodilo se ovo drugo.

U završnici rezerve Warriorsa održavaju egal do povratka udarnika koji rutinski privode utakmicu kraju. Steph briljira i to je manje-više sve što je potrebno jer su po običaju Lillard i McCollum već izmoreni i troše gomilu posjeda uzalud. Nije lako 40 minuta igrati u petoj brzini u napadu, a istovremeno dobar dio tih minuta trčati za Curryem i Klayom u obrani. To je još jedan mismatch u kojem se nalaze Warriorsi naspram Blazersa, Steph je u zadnjih 5 minuta izgledao kao da je tek ušao u igru, a Lillard i McCollum nisu mogli disati.

Warriorsi tako u sljedećoj idu po dodatne dane odmora, a Blazersi će još jednom pokušati nadmašiti sami sebe. Iako nemaju puno manevarskog prostora, eventualno ako uspiju izvući 5 minuta više od Nurkića možda mogu bolje od ovoga što su pokazali.

11 thoughts on “8

1. U iducoj utakmici ocekuje Mesinu da ubaci u rotaciju. Koliko mozes vrtit klupu na sve nacine da nisu u stanju pogodit s niti jednom postavom, diplomski rad by Pop..
    Sve fino i krasno ide s Kawhijem, okrene petorku s Andersonom, Leejom i Gasolom di ih napada Conley iz picka kojeg drzi Mills.. Ova ideja ti samo kaze, de nemoj vratit ces Mede u utakmicu.. Kad si vec popusio pol vracas Kawhija ali on igra s Manuom koji jos nije pogodio suta u seriji, plus neka kombinacija visokih..

Obranu su odradili tako lose (tko bi rekao kada imas 50 min Leeja, Gasola, Millsa, Manua, Parkera na terenu) da su Mede imale gomilu otvorenih trica sto ih drze u igri bez obzira sto gube loptu ko nadrogirani. Napad Spursa se raspada jer Green su monstarsi ukrali suterski talent tako da Kawhi vecinu vremena na terenu je najbolji kreator, suter iz driblinga, suter iz post upa, iz izolacija, itd., jedini Parker daje akcije iz pick i trpa. Oni s ovakim rasporedom minuta ne mogu otvoriti Gasola i Aldrdigea pod kosem, a cudno je da niti jedan od njih nije opalio tricu tj.izvukao se van.

Bili smo lijepo rekli, ako dode do problema u seriji eto nama Bertansa unutra. Nije samo suter, uspio je nekoliko puta udarit s loptom o zemlju, a Z-Boa je ok drzao. Samo kjrac ce napravit u seriji dk god Green-Manu nisu u stanju nista pomoc, dok Pop koristi kompletnu klupu i dok god pokusava prezivit s drvima pod kosem od kojih neki nemaju ruke.

Mozda samo spomenit kako su Mede na kraju ipak trebale dva buzzera za pobjedu, prvog je Gasol zabio na kraju prvog pol, drugi u produzetku, a da Spursima niti Kawhi u najboljem izdanju ne moze izvuc pobjedu.

Sama pomisao i ideja Blazersa da se idu napucavat ce ih odvest nigdi, fino je to i krasno dok sve ubacujes, ali sranje jednom stane i treba nesta obrane odradit.

Bucksi su dobro prosli s obzirom da ne znaju vodit loptu i da ih je DeRozan napunio.

2. Lovry. Rozan, Powell, Tucker-Jonas/Ibaka. Kombinacija za dobiti seriju. Janis sinoc msm da nije ni jednom preko tuckera poentirao. 10x ga bolje cuva od Carolla. I da li Snell vrjedi 15Mil po sezoni? Kako zadnji par mjeseci igra ne bi me cudilo da vise dobije.

3. Odlična analiza, samo se potkrala jedna sitna typo greška (ili možda i nije, možda je to figure of speech, praštajte ako je tako).

“Nije lako 40 minuta igrati u petoj brzini u napadu, a istovremeno dobar dio tih minuta trčati za Curryem i Stephom u obrani. ”
    Veliki pozdrav

4. Mnogo Warriorsi dobijaju od JaVale McGee-a. Covek je okrenuo momentum, kad god bi se pojavio na parketu. Definitivno prvi centar ratnika po ucinku. Sa druge strane, Zaza je uzasno los. Cini mi se da on igra samo da ne bi remetili startnu postavu. Dopada mi se i kako je Mike Brown vodio utakmicu. Nije previse palamudio sa ‘Strength in Numbers’ forama, vec je pravio odlicne izmene.

5. Može li kakav komentar na JaValea koji u istina bog kratkim sihtama po +- statistikama vidim radi bitnu razliku i petorka s njim je uvjerljivo najbolja.

6. Gee sta mislis ?
    1) Jer cak i Siakam bolja opcija staviti na Giannisa
    umesto Carrolla ? Siakam ne moze pogoditi za 3 ali ne moze ni Carroll tako da je sut za 3 u ovom slucaju irelevantan 🙂
    Siakam ima visinu, duzinu , energiju cak i u prvih 5,6 minuta startati kao na pocetku sezone kad je pocinjao.Mislim da tu moze usporiti Giannisa vise nego Carroll koga je po meni bezveze startati.

2) Nogueira /Bruno na Makera ? Sta kazes za ovaj matchup ? Imaju slicnu gradju i mislim da Toronto moze pokusati u par minuta da vidi sta moze jedan od njih dvojice uraditi protiv Makera

7. Komesario hoce li Conley uskoro na ovaj desno zid ili se to posthumno dodjeljuje?

8. Play of the night sinoc je “suterska postava” milwuakeeja sredinom cetvrte cetvrtine. Gianis, monroe, delly, beasly u istom trenu na parketu di sam na trenutak pomislio da idu nalivat neku taracu hehe…i jos na takav kosmar koji je nastao u reketu uslijed toga kidd ne reagira pune 4 minute..nba is amazing

9. Ibaka je spreman za odmor, fino ce se netko zajebati ovoga ljeta i dati covjeku lovu 🙂 Sto se tice Carrolla, on vise ne moze niti odigrati obranu, a ni zabiti tricu, tako da je od 3&D postao Miss&Fill.

A Warriorsi su svoj svijet, nikad mi nece biti jasno potezanje trica nakon 2 sekunde novog napada kada vodis 8 razlike i 2 minute do kraja, ali u tome je izgleda i car.

@Gee – moze li odsustvo Kerra uzdrmati druzinu na putu do prstena u finalu protiv LeGoata? On se vjerojatno nece vise vracati na klupu ove godine.

10. Cavsi zadnjih 5 minuta utakmice nisu odigrali ni jednu smislenu akciju; jedna izolacija za Irvinga pa jedna za LeBrona i tako u krug, obrana je već loša, a sad im napad izgleda kao Torontov…