21

Iz nekog razloga samo jedna utakmica noćas u ponudi. Uspjeli su Jazzeri odigrati dvije dobre četvrtine, Warriorsi jedva i toliko. Individualna klasa je presudila u završnici.

Warriorsi su veći dio večeri igrali dekoncentrirano, rekao bi čovjek da su bili vani prije utakmice da nije poznato kako u Salt Lake Cityu nema zabave. Ležeran pristup im se nije osvetio uglavnom jer su Jazzeri bili još gori, gađali su 39% iz igre i promašivali otvorene šuteve u serijama.

Kod domaćina i dalje nema Hilla, a novost je i povratak Diawa u startnu postavu. Debeli Boris igra solidno, odlično se slaže s Gobertom i kemija njih dvojice veći dio večeri pogonsko je gorivo Jazzera. Kako Warriorsi uglavnom udvajaju driblera na pick & rollu, to ostaje dovoljno prostora za njihove pasove koji stvaraju višak i Jazz ovako uspijeva nešto zabiti. Opet, da se odmak od standardnog preuzimanja isplatio Warriorsima govori i učinak domaćina na kraju večeri, samo 7 trica i 2-1 omjer asista i izgubljenih.

Napad im je posebno bolan za oči na startu, zabili su samo 17 poena u uvodnih 12 minuta, a i to tek zahvaljujući solo akcijama Haywarda koji su završavali skok-šutom s poludistance koji Warriorsi ni ne pokušavaju braniti. Ništa ne mogu zabiti ni s klupom od koje se očekivalo više obzirom da uz Hooda sada imaju i Johnsona u roli strijelca.

S druge strane Jazzeri maksimalno usporavaju utakmicu, dozvolili su samo 7 poena iz tranzicije Warriorsima te ih uglavnom natjerali da postavljene napade rješavaju 1 na 5. Nije tu bilo ni 5% one kreativnosti u napadu kakvu inače gledamo kod Golden Statea, ali kako imaju Duranta i ovakve situacije uglavnom rješavaju u svoju korist. KD je uopće cijelu večer najkonstantniji igrač na parketu, dobio je masu banana jer još nema eksplozivnost, ali njegov skok-šut ispušni je ventil za probleme u napadu jer Jazz nema nikoga tko ga može makar približno zaustaviti.

Problem za Warriorse su i dva rana penala za Greena, s tim da na naplatu dolaze tek u drugoj četvrtini. Warriorsi imaju ugodnih desetak poena prednosti, koje održavaju bez problema jer napad Jazza bez Haywarda na startu druge još je gori nego u uvodu. Samo, onda kreće Draymond show i standardna implozija do koje dovodi x-faktor Golden Statea svojim nepromišljenim potezima.

Green upada u nove probleme s penalima i zarađuje tehničku koja dodatno napaljuje i igrače i navijače Jazza (u svom stilu se ima volje svađati sa sudcima nakon što je skoro iščupao ruku Gobertu). Izbacivši se iz igre, ostavio je Warriorse bez mogućnosti da zaigraju s najboljom postavom (igrali su 40-ak sekundi s njim na centru prije nego ga je Brown sjeo na klupu), tako da Jazz do kraja četvrtine stiže do egala, čak i prvog vodstva od +1 koje izaziva euforiju kao da su osvojili naslov. KD po običaju nosi teret u napadu (ima 22 poena do poluvremena), ali ovaj put mu parira Gobert koji je sjajan pod oba obruča.

U nastavku pak umjesto odgovora Warriorsa gledamo još jednom njihov očajan ulazak u treću, što već postaje tradicija. U 4 uvodne minute gosti ubacuju 2 poena, a dok se Steph i Klay nastavljaju natjecati tko će šutnuti više cigli, na drugoj strani Hayward s dvije trice pomaže Jazzu da izgradi +9, najveću prednost ove večeri. To da Warriorsi prime dvije trice na startu treće također je već standard, kao što je i standard da nakon toga počinju igrati nešto bolje, posebice u obrani.

Brown ovdje nešto ranije ubacuje Greena i Iggya nazad u akciju kako bi dobio na čvrstini defanzive (obično su zajedno na početku parnih četvrtina), a istodobno i Steph konačno spaja nekoliko ubačaja i prednost Jazza se topi. Draymond u drugom poluvremenu šuti i radi, bez dodatnih penala do kraja, KD standardno trpa, a probudio se i Steph (Klay, bojim se, neće ništa ubaciti prije finala Zapada). Sve skupa trebalo bi prevagnuti u završnici, što se i događa.

Jazz se nekako drži u egalu do ulaska death star lineupa, a onda pucaju. Gobert na Iggyu je kombinacija u obrani koja ne pali (samo zavrtiš pick s Iggyem i Gobert je izbačen iz igre), KD lakoćom rješava 1 na 1 situacije, a i Curry se upalio taman na vrijeme – njih dvoje ubacuju svaki po 9 poena u zadnjih 5 minuta uz 75% šuta, cijeli Jazz samo 12 uz 33%. Definicija odrađivanja posla.

7 thoughts on “21

1. Ovo je valjda najdosadniji playoff ikad. Znamo tko dolazi u finale kao pobjednik istoka već godinama, a ove godine znamo i tko dolazi sa zapada. K tome još znamo i da će taj pobjednik sa zapada najvjerojatnije uzeti i titulu. Hvala Durant.

2. Jesmo li prekjučer u postu i komentarima bili malo prestrogi prema Gobertu jer je sinoć pokazao da može baciti pravovremen pas na udvajavanju(4 asista i još toliko vrlo dobrih paseva) i zavrtiti nekakav napad preko sebe osim što zna postaviti blok na 7 metara i uručivati. Kuditi ga što ne može uzeti utakmicu i ne stiže sve zatvoriti protiv GSW je malo previše jer ipak igra protiv najtalentiranije momčadi svih vremena

3. Green je stvarno obicni debil. Ne razujmijem reakciju sudaca. Napravio je faul na Gobertu i dere se po terenu, raspravlja sa sucem, boom tehnicka….., odlazi na klupu, nastavlja srat, boom 2 tehnicka i zivio. Ovako mu samo dozvoljavaju da pravi cirkus na terenu i izvodi kretena. Cijelo prvo pol je laprdao sa sucima. Tim stvarima nije mjesto na parketu.

S druge strane, imamo na utakmici Bostona gdje Olynyk odradi malo jaci blok s ispruzenim rukama koje zavrsavaju u glavi defendera. Momak popizdi i zakuca ga na pod (bar je tako flopa Olynyk), dobije iskljucenje s utakmice i zabranu igranja u cetvrtoj. Istu stvar je napravio Durant s Gobertom, lagano ga spucao samo njemu su dali primjereniju kaznu.

Dvije totalno suprotne stvari, a kazne razlicite boli glava. Igraci si malo daju previse za pravo, tvoje je da ga izjebes na terenu, a ovaj nek sudi sta vidi. Tvoj protivnik nije sudac vec Gobert u ovom slucaju kojeg ne mozes cuvat jer je za metar veci od tebe.

Mike Brown isto mazga, Gobert ga propisno unistava, a on laganini Westa i Zazu drzi 30 min na parketu. Ajde da nema neko drvo na klupi vec more McGeeja ubacit i malo olaksat obranu kao sto uvijek u tim situacijama kombiniraju da 1-5 pick ne preuzimaju.

4. nije valjda da poredis dvojicu Kelija sa drugim najboljim igracem tj da treba da imaju isti kriterijum kod sudjenja.
    KD on his flagrant foul: “That’s why they call our league soft, because they call flagrants for stuff like that.”

inace Drej se pojavio u G7 proslogodisnjeg finala i verovatno bi bio i mvp finala da su splasheri i ostatak ekipe nesto ubacili ili bar da nisu bacali dodavanja iza ledja kad se vec trazi unapred zrtveni jarac i za ovu godinu (brown-green).

5. Valjda iste stvari a kazne razlicite cc 🙂

Sad ozbiljno, ti si Gobertova mama ili sta? Placeni su svi k’o da su izmislili lijek protiv raka, nek se samaraju. A Oubre je glupan, umjesto da vrati batine sljedeci napad ide se tarzanat i naravno iskljuci se iz meca. Mislim Kustra u doigravanju smo, pusti me ljudskih prava i te price.
    A tehnicke smo trebali umiroviti s Joey Crawfordom; sviraj penale i igraj dalje

6. znam da nije vrijeme za pitanja o ugovorima, ali sto mislis da li se toronto moze rjesit ovog ugovora carolla, posto u powellu i tuckeru imaju dovoljan broj krila?

7. izgleda kako ce warriorsi i ove godine dobit po nosu u finalu. bas lose izgledaju, klay totalno van forme, steph se muci, green nervozan i bez suta, jedino durant solidno igra, ali bez ulaza i eksplozivnosti jer ocito jos nije pravi.
    nestvarno je kako se ne mogu spremit za finale vec drugu godinu, a i onaj jedan naslov ne bi uzeli da cavsi nisu bili osakaceni.
    s druge strane cavsi u play offu dizu formu i jos imaju brojne igraca s klupe za svaki slucaj. jos su te igrace dobili prakticki besplatno…
    kad se samo sjetimo najava prije sezone, bit ce opet puno cudjenja u lipnju.