PR EAST W5

Peti tjedan je iza nas, većih iznenađenja nema, osim što čekamo da vidimo ima li itko dovoljno ozbiljan da izazove Orlando na tom osmom mjestu.

01. BUCKS

4-0, pobjede protiv Bullsa, Hawksa, Pistonsa i Blazersa

Četiri zicera za redom za sedam pobjeda u nizu (Pistonsi na drugoj večeri back-to-backa bez Blakea dobro došli da Giannis ne mora paliti sve motore).

02. SIXERS

3-0, pobjede protiv Knicksa, Spursa i Heata

Nakon što su odradili posao protiv Spursa predvođeni novom odličnom all-round partijom Harrisa (utakmica u kojoj su čak i s Korkmazom kao starterom plivali bez problema) i ovaj put bljeskom Ennisa s klupe, protiv Heata su konačno zaigrali kompletni (tek sedmi put ove sezone).

Uništili su Miami na snagu, a uz to je i Richardson imao nešto poručiti bivšoj momčadi zabivši 6 od 7 trica što ga je odmah diglo na 37% s perimetra za sezonu.

03. RAPTORS

3-0, pobjede protiv Hornetsa, Hawksa i Magica

Dozvolili su Atlanti da se raspuca, ali ništa zato dok Siakam i VanVleet mogu do poena na drugoj strani. Uostalom, ne zaboravimo da odrađuju posao rutinski iako i dalje nema Lowrya i Ibake.

04. CELTICS

1-2, pobjeda protiv Sunsa, porazi od Clippersa i Nuggetsa

U Denveru su ostali bez Kembe, a ni s njim u akciji nisu bili u stanju nositi se s mišićima Nuggetsa. Jokićeva masa i Millsapova energija bile su prevelik problem kojega nije mogla prikriti ni solidna partija klupe ni kasnije opuštanje Denvera. Turneja je srećom gotova, sada se ide doma sanirati rane.

05. HEAT

2-1, pobjede protiv Cavsa i Bullsa, poraz od Sixersa

Večer nakon lagane pobjede protiv Bullsa pregaženi su kod Sixersa za koje nisu bili ni energetski ni taktički spremni. Druga večer back-to-backa, bez obzira što protiv Bullsa nisu morali ići do 11, definitivno nije pomogla, ali za gaženje i poraz praktički do kraja prve četvrtine više krivice ide na manjak vremena za prilagodbu. Bez treninga ne možeš odjednom mijenjati koncept igre, a Heat je momčad koja obranu bazira prvenstveno na sjajnom branjenju perimetra i zaustavljanju čovjeka s loptom što kod Sixersa koji preferiraju post-up igru nema prevelikog značaja.

S Leonardom na Embiidu dok Adebayo trčakara uokolo za Horfordom potpisali su poraz prije starta.

06. PACERS

2-0, pobjede protiv Netsa i Magica

Sabonis je odradio svoje u sredini protiv Orlanda, Holiday mlađi je odlično zamijenio Brogdona u završnici kao šuter zabivši nekoliko ključnih pokušaja, a klupa nastavlja raditi ključnu razliku. McConnell je odmah po povratku u rotaciju sjajno predvodio rezerve koje su u svojim šihtama potpuno nadigrale klupu Magica.

07. NETS

3-1, pobjede protiv Hornetsa, Kingsa i Knicksa, poraz od Pacersa

I dalje bez Irvinga i LeVerta odradili su posao u ove tri lagane utakmice na račun obrane i momčadskog učinka u napadu. Imali su i sreće jer su im Kingsi stigli bez Bogdanovića tako da doslovno nisu imali od koga strepiti (staviš Templea na Hielda i svu energiju utrošiš da ga otjeraš s trice), a i protiv Knicksa su odradili posao kruženjem lopte i kretanjem.

08. MAGIC

0-2, porazi od Raptorsa i Pacersa

U utakmici protiv Pacersa bilo je očito da će imati ogromnih problema s obranom do povratka Gordona i Vučevića, pogotovo sa skokom. Rezervna kombinacija visokih Bamba-Aminu teško će držati sredinu pod kontrolom, što stavlja dodatan teret na napad. Morat će biti u stanju zabiti više od 1 trice u zadnjih 12 minuta kao što je bio slučaj protiv Indiane i što je ujedno i glavni razlog zašto nisu imali šanse iznenaditi usprkos tome što i protivnici imaju gomilu problema s ozljedama. Dobra vijest je da će u ovom periodu barem Isaac imati prilike disati što je ionako važnije od nekoliko playoff utakmica.

09. PISTONS

1-2, porazi od Bucksa i Bullsa, pobjeda protiv Hawksa

Nakon što su protiv Bullsa izgledali mrtvo, razbili su Atlantu i pokazali da imaju potencijal ostati u ovoj trci za osmim mjestom. Nije tu bilo visokih šutera koji mogu kompromitirati njihovu obranu sredine, a uz to su odradili sjajan posao na Youngu. Brown je igrao vrhunsku 1 na 1 obranu dobar dio večeri i gotovo da nije ispadao usprkos svim onim driblinzima mladog virtuoza, a solidni su bili i na udvajanjima, pogotovo Drummond. S ovakvom obranom trebalo je samo ubaciti dovoljno i tu također nisu imali problema – čak su izgledali kao momčad s dubinom dok su Rose i Morris trpali s klupe.

Protiv Bucksa su odmarali Blakea nadajući se da će tako biti spreman za praktički kvalifikacijsku utakmicu protiv Orlanda večeras.

10. WIZARDS

2-1, pobjede protiv Spursa i Hornetsa, poraz od Kingsa

Nakon još jedne odlične šuterske partije protiv Hornetsa, napad im je zaštekao protiv Kingsa. Nametnut im je nešto sporiji ritam i nisu mogli do laganih poena u sredini, a nisu ubacili dovoljno s perimetra. Ili nedaj Bože nešto obranili. Drugim riječima, trebao im je puno bolji Beal u završnici da dođu do pobjede, ovaj put se nije ukazao u svom uber izdanju, ali samo na račun onoga što je pokazao do sada stavljam ih na vrh ove hrpe nebitnih.

11. BULLS

2-2, pobjede protiv Pistonsa i Hornetsa, porazi od Bucksa i Heata

Nisu nastavili graditi na solidnoj partiji protiv Pistonsa i protiv Heata su pregaženi do poluvremena što je dovelo do trzavica između Boylana i LaVinea kakve smo već gledali lani. Trener bi htio da mu ovaj za povjerenje u napadu vrati s malo znoja u obrani, a ovaj ne kuži zašto bi to radio kada mu u tom slučaju ostane manje energije za napad.

Uglavnom, kako su igrali protiv Hornetsa prve tri četvrtine izgledalo je da im dizanje tenzija nije pomoglo, a onda su LaVine i White u završnici preokrenuli utakmicu na glavu rešetanjem sa svih strana. Ukrali su utakmicu, samo što način na koji su to napravili i dalje ne sugerira da ih čekaju ikakvi pomaci nabolje.

12. HORNETS

0-4, porazi od Raptorsa, Netsa, Wizardsa i Bullsa

Kraljevi clutcha pali su na zemlju ovim tjednom koji je završio s dva poraza obilježena jalovom igrom u zadnjoj četvrtini. Momčadi su izgleda shvatile da treba uštopati Grahama i sada kada mu posvećuju dužnu pažnju Hornetsi nemaju rješenja. Wizardsi su tako došli do pobjede serijom 15-4 u zadnjih 5 minuta jer je Beal nastavio secirati obranu protivnika dok su Hornetsi čekali novo čudo (Bridgesova utakmica karijere ipak nije bila dovoljna).

Protiv Bullsa su pak dočekali protivničku osvetu za onu pobjedu s početka sezone kada su neočekivano izrešetali goste. Doduše, iako su Bullsi ovaj put bili svjesni od kuda prijeti opasnost, opet su upali u rupu iz koje je ih izvukla tek nevjerojatna večer LaVinea. Čovjek je u zadnjoj četvrtini zabio 27 poena od čega 7 trica i šut za pobjedu sa sirenom.

13. CAVS

1-3, pobjeda protiv Blazersa, porazi od Knicksa, Heata i Mavsa

Nakon što su odradili izlet u Dallas gdje su ih Luka i društvo izrešetali već drugi put ove sezone (srećom i zadnji) čekala ih je tekma doma protiv Blazersa. Iako su opet igrali bez Lovea, dominirali su u reketu protiv Blazersa koji su na centru startali s Tolliverom. I Melom pored njega. I još su kada je bilo najpotrebnije dobili šutersku infuziju od Clarksona (u zadnjoj četvrtini zabio duplo više trica od Damea i CJ-a zajedno).

14. HAWKS

0-3, porazi od Bucksa, Pistonsa i Raptorsa

Protiv Detroita nisu ni bili u utakmici jer Young se ni u jednom trenutku nije uspio razigrati, ali već protiv Toronta bio je na razini tako da su odigrali iznad očekivanja i držali se do samog kraja. Hunterove trice su definitivno pomogle i nema sumnje kako je momak u tom segmentu igre već spreman – skoro 2 po utakmici uz 39% šuta nije slučajan postotak.

15. KNICKS

1-3, pobjeda protiv Cavsa, porazi od Sixersa, Spursa i Netsa

Dobro su došli Spursima da prekinu niz poraza, kao i Netsima da upišu novu pobjedu bez Irvinga i LeVerta što će im dobro doći u lovu na doigravanje. U obje utakmice nisu bili konkurentni dok Morris nije počeo igrati 1 na 5 i smanjivati minus. Protiv Spursa to nije značilo ništa jer su ionako bili pregaženi, dok je protiv Netsa njegova šuterska inspiracija dovela do koliko-toliko neizvjesne završnice.