DAY THIRTY-SIX – DELAYING THE INEVITABLE

HEAT @ PACERS

Kao i uvijek kada im treba malo stabilnosti, Pacersi se na početku okreću traženju Hibberta u postu i sporim napadima u kojima je kontrola lopte i ritma ključna. Obrambeno igraju malo opreznije, radije ostavljaju Bosha i Lewisa same na šutu nego da izađu previsoko iz reketa i ovakav pristup na početku donosi rezultat. Iako je Lewis zabio svoj prvi šut uopće u seriji i iako je Bosh opet pokazao da je u dobroj šuterskoj formi, nema Jamesovih i Wadeovih ulaza u sredinu da razbiju obranu i dignu napadačku učinkovitost na Heatovsku razinu. U ovakvom valjanju u blatu gosti se tako ne snalaze na prvu i Indiana gradi prednost od 8 poena koja se ubrzo čini još većom zbog LeBronova dva faula koja ga šalju na klupu ranije od očekivanog.

Međutim, čim su krenule izmjene Heat se vraća u igru preko sjajne druge postave u kojoj se Cole, Battier i Allen bacaju na glavu u obrani i dižu presing na novu razinu, stižu udvajati i u postu i na perimetru, usput trpajući na drugoj strani kroz raspoloženog Raya. Ključno je da Spo vrlo brzo vraća Bosha umjesto Haslema, ova postava s četiri tricaša i Wadeom tako briše sve minuse i potpuno okreće utakmicu. Ne samo da su opet otvorili prostor u reketu, već su i obrambeno totalno zblesirali Pacerse koji opet ne uspijevaju baciti loptu u post i zaigrati iznutra prema vani, već se uglavnom oslanjaju na individualne poteze s perimetra.

Da stvar bude luđa, James je igrao samo 10 minuta u prvom dijelu jer je odmah po povratku na parket zaradio treću osobnu, ali Miami zbog toga nije najmanje patio, dobrim dijelom jer je Spo odlično prilagođavao rotacije. Naime, uz spomenuti ekspresni povratak Bosha na parket, držao je Wadea puno duže u igri nego što je to inače običaj, a, kada se konačno odlučio za zamjenu njega i Jamesa kako bi LeBron preuzeo ulogu prve opcije okružene s četiri šutera u ovoj drugoj postavi, uslijedio je taj treći faul nakon kojega je zaigrao čak 5 minuta bez oba svoja udarna kreatora bez većih potresa bacivši Douglasa na parket (dobro, to što su prošli bez kazne za ovakvu postavu veze nema s ičim što je Miami radio koliko s tim da su Pacersi užasni). S druge strane, Vogel je uporno pokušavao pronaći kombinaciju visokih koja može iskoristiti ovu nisku postavu Heata (forsiranje Scole radi poena), ali time je samo izbacio Westa i Hibberta iz ritma.

O igri Indiane u toj drugoj četvrtini sve govori podatak da su protiv ovakve petorke Heata (ponavljam, Douglas je na 5 minuta glumio LeBrona) ubacili 11 poena, 33 ukupno u prvom dijelu, ne uspjevši izgraditi nikakvu prednost na osnovu kvalitetnog početka i Jamesovih problema umjesto toga dozvolivši Miamiu da dočeka treću četvrtinu s plus 9.

Na početku treće Indiana izgleda jednako bezidejno, ali opet imaju sreće jer Jamesu sviraju još dvije osobne za manje od 4 minute igre, što znači da će imati prilike igrati do kraja četvrtine s najboljom petorkom protiv Miamia bez najvažnijeg igrača – ovo je jednostavno situacija koju moraš iskoristiti da dobiješ na čistu snagu. Ovdje domaćinu, kojem ionako svi vanjski faktori idu na ruku, pomaže povratak Haslema na parket – Hibbert i West su počeli vladati u sredini pa je Spoelstra pokušao odmoriti Bosha od guranja s Hibbertom, ali u krivom trenutku. U tri minute koje je Udonis proveo na parketu napad Heata je nestao, Pacersi su fokus s visokih prebacili na perimetar (tu Udonis nije u stanju ni približno dobro izlaziti kao Lewis ili Birdman) i serijom 13-2 vraćaju se u prednost.

Miami u zadnjih 12 minuta na parketu uglavnom ima sve igrače koji mu trebaju i drže se praktički u egalu ponajviše zbog prostora koji su Pacersi ostavili na perimetru Boshu i Lewisu (Rashard je nadoknadio sve promašaje iz prethodne dvije utakmice, ubacio je 6 trica, od čega dvije u zadnjih par minuta koje bi mu, da je Miami izvukao pobjedu, donijele titulu MVP-a utakmice i definitivno x-faktora serije iako mu ovo potonje ionako ne gine), ali Indiana ima svog jokera ove večeri. George se razigrao tijekom onih minuta bez Jamesa na parketu, a nije da ga je James mogao previše braniti kasnije s 5 osobnih, tako da je posao uglavnom pao na Wadea, ali pomoći nije bilo – Paul je konačno odigrao utakmicu kakva se od njega očekuje s vremena na vrijeme, ubacio je 21 poen u zadnjih 12 minuta miksajući ulaze i šuteve iz vana i praktički je sam nosio Indianu održavajući korak prednost pred Heatom.

Koji je maksimalno koristio na reket koncentriranu obranu protivnika – uz Lewisa i Bosha, koji su ubacili po dvije trice, u zadnjih 12 minuta ubacili su ih 7 ukupno (čak i Wadeu upadaju dvije), imali su čak i priliku za pobjedu, ali ovaj put je šut Bosha iz kornera bio neprecizan.

Uglavnom, Pacersi su tako za minimalnu pobjedu trebali suludo vruću partiju Georgea i najgoru playoff partiju Jamesa u karijeri (7 poena za 24 minute) što je film koji sigurno više nećemo gledati istovremeno. Za iduću utakmicu je bitno samo da Miami u ovom novom izdanju s Lewisom izgleda sve bolje (West sinoć opet nije bio značajan faktor, dijelom i jer su ga ignorirali u korist Hibberta, ali prvenstveno jer pored Lewisa ne može doći do prostora koji mu treba da operira na laktu ili niže) i da su posložili ubojitu rotaciju od 1 do 9 (koja bi bila još puno, puno bolja da kojim slučajem imaju mogućnost koristiti Birdmana umjesto Haslema). Također, odluka Pacersa da se više baziraju na zatvaranje reketa nije donijela očekivanog ploda, Bosh i Lewis su ih izrešetali i tako potpuno anulirali nedostatak poena u sredini. Istina, Heat je ubacio samo 22 poena u reketu i uz to su pucali samo 8 slobodnih, to definitivno ne izgleda dobro, ali, da je James imao prilike odigrati svoju standardnu utakmicu i to s ovakvom podrškom iz vana te brojke bi sigurno bile veće, a samim time i Indiana bi već sada bila bivša.

Ovako, odgodili su eutanaziju za još dva dana, ne pomaknuvši smjer u kojem se serija kreće ni za milimetar.

9 thoughts on “DAY THIRTY-SIX – DELAYING THE INEVITABLE

1. mozda je bolje poginuti od lewisovog i boshovog šuta nego od lebronovog ulaza.

2. 1. Kako uvijek Heat iscupa u finalnim serijama iz naftalina neke (u karijeri extra, ali u sezoni lose) igrace tricase , kao u ovoj seriji Lewis koji igra i sto je smijesno i dobru odbranu ??? Battier – Miller – Allen sad i Lewis wtf. ja sam mislio da je on svoje odsvirao 2010 ???
    2. Sta mislis o mojoj ideji (Vogel to nesmije) da Westa drzi kao 6-tog igraca ali ne tipicnog nego kao Ginobili u SA nekog sa 35 min , da kada su svjeti na pocetku 1/4 i 3/4 idu na Hiberta , a onda ga odmore pa udje West sa Skolom pa se ide na post. Jer ovako su defanzivno losi , Lewis i Wade su imali otvorene trice , dok je George svoje pogadjao sve jednu preko ruke i tekma je mogla da ode u drugu stranu da George nije pokazao klasu. Znaci da pocetna postava budu dba playa sa Lanceom i Georgom koji mogu cuvati Lewisa i Lebrona , e sad jedino pitanje jel moze Hill cuvati Wade-a ???
    3. Btw. sta mislis o Lanceu i puhanja u uho Lebronu ??? :))) i odbrani George-a 6 ukradenih lopti + sto je nosio sam u 4/4 ekipu sa 45 min , jel u njemu ostalo snage za game 6 ???

3. he he kad pogineš, svejedno ti je kako je do toga došlo 🙂

izgleda da ćemo se prije riješit Milanovića nego Pacersa…

@ kobe – nema šanse da Vogel odigra iti minute small balla, a mislim i s razlogom, Heat je tu ipak na svom terenu i razbio bi ih – cijela snaga Indiane leži u tome da mogu natjerati Heat da igraju više postave nego žele, zašto bi si izbili taj adut iz ruke? što se puhanja tiče, LeBronova faca je neprocijenjiva, Lance je u svakom pogledu najbolje što Pacersi imaju u ovoj seriji i kao igrač i kao karakter

4. Možda Milanović uzajmi naočale od Scotta “Is an Idiot” Brooksa pa zajebe sve nas uzduž Hrvatske, od Rijeke do Tuhobića….

5. Ne znam šta je gore bilo ovde, ‘košarka’ Indiane, ili slušanje Preacher-ovih fraza :-S

6. Indiana igra u granicama trenutnih mogućnosti, i to je sjajno. Lance je jedini karakteran igrač uz Westa u Indiane, ostalo svi pizduni, to mogu cijeniti